Ущільнення труб димаря на даху за допомогою Master Flash

При виведенні вентиляційних труб або димоходів на дах, який виконаний із залізочерепиці або профнастилу, завжди є необхідність якісної герметизації стиків. Виробники сучасних матеріалів розробили для цих цілей спеціальні накладні манжети. Вони називаються прохідними вузлами або Master Flash. У цій статті пропонуємо дізнатися, що являють собою дані елементи та як правильно встановлювати Мастер Флеш при виведенні димаря або вентиляційної труби через покрівлю.

Ущільнюємо профнастил Master Flash

Що потрібно знати про Мастер Флеш

При виведенні труб через дах виникає гостра потреба ущільнення місць стиків. Це важливо зробити, щоб не затікав під покрівлю  дощ або тала вода, а також не допустити задування вітру та снігу на горище. Раніше для герметизації використовували самостійні пристосування: з плит шиферу (азбесту), сталевих листів, з вирізаними внутрішніми отворами. Ущільнювали також бітумом, рубероїдом, притискуючи потім жорсткою пластиною.

Перераховані способи герметизації виводів труби не давали хорошого та тривалого результату. З часом конструкції втрачали герметичність. Рано або пізніше між крівлею та трубою утворювалися отвори, через які потрапляла волога і руйнувала дерев’яні конструкції стропил та саме горище.

Для виключення негативних наслідків, пов’язаних з розгерметизацією труб димоходу та вентиляції, виробники розробили спеціальний накладний манжет. Одні назвали її проходом, інші – Майстер Флеш (Master Flash).

Мастер Флеш – це гумове пристосування, яке має плоску квадратну або круглу основу. В центральній частині розташовується гнучка манжета з отвором у центрі. У деяких моделях передбачається зовнішня рамка з оцинкованої сталі або алюмінію. Металевий контур дозволяє набувати форми покрівельного матеріалу (металочерепиці або профнастилу), а також сприяє якісному закріпленню виробу на покрівлі за допомогою саморізів.

Кровельний ущільнювач Мастер Флеш

 Переваги використання Майстер Флеш

Використовуючи Майстер Флеш, при виведенні труб через покрівлю, вдалося суттєво полегшити завдання герметизації отворів. До переваг його використання належать:

  •  Простота монтажу. Встановити манжету на трубу здатний будь-який будівельник без досвіду та навичок. Виріб простий і не вимагає застосування професійного інструменту або пристроїв.
  •  Стійкість до корозії. Виготовлена з гуми, накладка абсолютно не схильна до руйнівного впливу корозії. У моделях із рамкою використовуються нержавіючі метали, які також добре протистоять цим ефектам.
  •  Еластичність. Майстер Флеш при встановленні на дах зі складним профілем здатний приймати будь-яку форму – хвиля металочерепиці або гофра профнастилу. Внаслідок цього досягається щільне прилягання основи накладки до поверхні покрівельного покриття з повною гідроізоляцією.
  •  Стійкість до температурних коливань. Виготовляється якісна манжета з вогнетривкої гуми. Вона не втрачає властивості та не займається при контакті з нагрітою поверхнею димоходу. А ще –  не схильна розтріскуватися при дії морозів. При коливаннях температури легко набуває форми (стискається і розтягується внаслідок лінійних подовжень).
  •  Простий монтаж. Встановити Майстер Флеш на дах може будь-який господар. Виконати монтажні роботи можливо у будь-яку погоду та у будь-який період року. Проте краще встановлювати манжету у теплий час.

Манжета Мастер Флеш

Особливості конструкції

Типова накладка Мастер Флеш є виробом основою та конусом по центру. Основа – це гнучка плоска підошва. Вона монтується на поверхню покрівельного матеріалу та закріплюється на ньому.

Виготовляються манжети з модифікованої гуми або каучуку. Обидва матеріали характеризуються високою атмосферостійкістю, витримують різноманітні механічні та інші впливи. Довговічність Майстер Флеш обчислюється роками. Це підтверджує гарантія, яку виробники надають на  свою продукцію.

У центральній частині Майстер Флеш знаходиться канонічна манжета. Вона виконана у вигляді ступінчатого конуса. Кожен наступний з яких – має менший діаметр стосовно попереднього. Таким чином, при встановленні Майстер Флеш можна обрізати конус з потрібним діаметром. Це робить виріб універсальним та придатним для герметизації димохідних труб різного діаметру.

Деякі різновиди Майстер Флеш виготовлені із конічною манжетою, спрямованою під кутом до фланцевої основи. Такі пристрої ідеально підходять для установки на покрівлі з високим кутом нахилу.

Проходка для даху

Критерії вибору Майстер Флеш

Щоб під час експлуатації манжета якісно та довго виконувала покладені на неї функції, важливо вибрати відповідний тип Майстер Флеша. Для цього орієнтуються на деякі параметрами:

Для покрівель з профільних листів та металочерепиці краще підходять манжети з гнучкою основою без фланця (металевого контуру). Такі накладки легко набувають форми поверхні, на яку монтуються. Вони легше адаптують отвір до круглої труби. При необхідності можна зрушити та вирівняти.

На покрівлях з плоскою поверхнею можуть встановлюватися фланцеві Майстер Флеш. Дані вироби забезпечують більш надійне кріплення на покрівлі шляхом додаткової фіксації за допомогою механічного кріплення – шурупів. Якщо використовувати такі накладки на покрівлях із профнастилу або металочерепиці, то є необхідність вигинати фланець за формою профілю. Це зробити правильно складно. Якщо зігнути металеву рамку неточно, утворюються щілини між накладкою і листом. Можливе утворення течі.

Якщо дах має великий кут, то слід купувати Майстер Флеш з похилою манжетою. Ось конуса знаходиться зі зміщенням. Це дозволяє виконати встановлення накладки на покрівлі із щільним приляганням до стінки труби та без утворення навантажень у структурі гуми або силікону від згинання.

Для встановлення на покрівлі з великим нахилом рекомендується купувати Майстер Флеш із квадратною або прямокутною основою збільшеного розміру. Така конструкція дозволяє якісно перекрити отвір та виключити протікання опадів у щілини між покрівельним матеріалом та накладкою.

Кріплення силікованого ущільнювача

Як закріпити Майстер Флеш на даху?

Монтаж Майстер Флеш на дах здійснюється одночасно з виведенням через неї труби. Тому отвір для виведення повинен вирізатися в конструкції покрівлі тільки після придбання самого димоходу та проходки.

  1. На першому етапі слід розмітити контур на покрівельному матеріалі, де виводитиметься пічна або вентиляційна труба. На це місце прикладається прохід і маркером малюється її контур.
  2. У центрі розміченої області відзначають місце вирізання отвору. Це слід робити з урахуванням розміру захисного кожуха, що встановлюється разом із виведеною трубою.
  3. Виконується вирізання отвору для виведення труби.
  4. Підготовлені поверхні обов’язково очищаються від бруду та пилу. Рекомендується знежирити металеві та пофарбовані поверхні. Якщо монтаж виконується на шифері, для посилення адгезії рекомендується заґрунтувати поверхню 
  5. По діаметру труби, що виводиться, виконується виріз манжети. У результаті отвір у верхній частині має бути трохи меншим діаметром, ніж розмір труби. Гума здатна тягнутися та ущільнювати місце стику. Якщо отвір вирізати великим, то буде нещільне прилягання.
  6. Після цього з манжети слід видалити захисну плівку (нею покривають поверхню виробу для запобігання пошкодженню під час транспортування). Усі поверхні потрібно очистити від твердих частинок та пилу.
  7. На наступному етапі на трубу надівається манжета. Щоб забезпечити краще ковзання, поверхні димаря можна змастити мильним розчином. Майстер Флеш опускається до основи покрівлі. Виконується вирівнювання місця прилягання гумової манжети із трубою.
  8. На нижню поверхню основи проходки (на підошву) слід нанести герметик. Шар повинен бути суцільним. Тому рекомендуємо ретельно намазати по всій поверхні.
  9. Потім підошву стикують із поверхнею покрівлі, надаючи їй форми хвилі металочерепиці або профільного листа.
  10. Кріпити накладку герметиком потрібно правильно. Водночас від центру слід пригладжувати основу. Таким чином, надлишки герметика будуть видавлені назовні та видалені.
  11. На завершення прикручують накладку. Це роблять лише за допомогою покрівельних шурупів.

Як змонтувати ущільнювач димоходу на даху

Коли монтаж Мастер Флеша закінчено, можна пофарбувати його в колір покрівельного покриття. Для цього рекомендується використовувати відповідні красильні матеріали. Наносити їх краще у два шари.

Монтуємо мастер Флеш на димохід

 

 

Comments

  • Олег Відповіcти

    Що обідно, І все це “загнивающий” запад придумав

    at

Залишити відповідь

13 − three =