Особливості установки димоходу для бані

Напевно, багато власників приватних будинків і заміських дач були б не проти мати баньку. Так приємно у вихідні, після напруженого робочого тижня розслабитися, попарившись як слід. Це приносить велику користь здоров’ю, зміцнює імунітет, прогріває суглоби. Щоб лазня дарувала тільки позитивні емоції та не затьмарювала якимись технічними негараздами, власнику необхідно з усією відповідальністю підійти до її побудови. При цьому, далеко не останню роль відіграє наявність хорошого димоходу. Коли димохід для бані відповідає сучасним вимогам безпеки та його конструкція дозволяє топити пічку «по-чорному».

Як вибрати димар для лазні

Димоход баняДимохід є трубою, через яку гаряче повітря, пар та інші залишки продуктів горіння виходять в атмосферу. Можна сказати, що від нього залежить безпека всієї лазні в цілому. До вибору даного пристрою слід підходити з усією відповідальністю, спираючись на нормативну документацію.

Проектуючи конструкцію димаря, необхідно керуватися наступними критеріями та звернути увагу на наступні акспекти:

 • Санітарні норми;
 • Надійність конструкції та її довговічність;
 • Пожежна безпека;
 • Працездатність.
 • Важливе значення має догляд за установкою під час експлуатації.

У колишні часи найчастіше встановлювали кам’яні димоходи, але це не завжди виявлялося надійної і безпечної конструкцією. До того ж встановлювати її було досить складно. У сучасний вік розвитку технологій, все більшої популярності набирає димохід сендвіч з нержавіючої сталі. У такого матеріалу є маса переваг:

 • Можливо використовувати і з дров’яними пічками чи газовим обладнанням.
 • Максимально допустима температура — 1000 градусів.
 • Доступна вартість і простота установки.
 • Надійність, довговічність.
 • Стійкість до корозії.
 • Естетичний зовнішній вигляд.

Димохід для лазні

Димохід буває одноконтурний і двоконтурний. Неутеплений димохід обійдеться в рази дешевше, але його не можна встановлювати зовні без додаткової ізоляції. Інакше не уникнути неприємних наслідків. Оптимальний варіант — утеплений димохід. Така труба сендвіч виключить появу шкідливого конденсату, витримає великі скачки температури.

Тонкощі установки димоходу з нержавіючої сталі для лазні:

У місці переходу труби через стіну слід обов’язково використовувати елементів димоходу сендвіч. Це необхідно для кращої термоізоляції обладнання.

При конструюванні димовідведення важливо всі стики розташовувати тільки зовні. Неприпустимо стикувати нержавійку в стіні або в приміщенні.

Так як в лазні мова йде про високі температури, необхідно передбачити збільшену теплоізоляцію, як мінімум чотири-п’ять сантиметрів.

У разі застосування каналу вентиляції, допустимо використання одностінної труби, у всіх інших — тільки сталева труба сендвіч.

Вибираючи довжину і перетин конструкції, слід дотримуватися норм, наведених в інструкції до печі та що регламентують правила. Зазвичай необхідні параметри вказують в документації, оскільки їх вибір безпосередньо залежить від самої печі, яка буде використовуватися в лазні.

Якщо інструкція відсутня, висота установки повинна бути більше 4,5 метрів, а сам димар повинен закінчуватися нижче рівня вітрового підпору.

Купити димохід сендвіч в Києві не складе ніяких труднощів. Краще це робити безпосередньо у виробників, оминаючи посередників. Завод-виробник завжди запропонує гарну вартість і гарантію якості на пропонуючий виріб.

Читайте також:

 

Народні засоби та найефективніші методи чистки димоходів

Добавить комментарий

шесть + 2 =