Краще купити бойлер сухим або мокрим теном. Переваги та недоліки водонагрівачів

За видами вмонтованих тенів бойлери з непрямим нагріванням поділяються на: бойлери з мокрим теном та сухим теном. Комбіновані водонагрівачі відрізняються від стандартних баків тим, що крім електричного тену, в всередині них знаходиться ще додаткова спіраль (змійовик), яка підключається до опалювального контуру. Через саму трубку протікає підігріта рідина, водночас нагріваючи воду для побутових потреб. Така особливість пристрою, з можливістю експлуатації та підігріву води від працюючих джерел тепла (газових, твердопаливних котлів, сонячних батарей), стала доволі популярною серед великої кількості домогосподарств. Перевагами комбінованих бойлерів є наявність електричного тена, за допомогою якого можна мати автономне гаряче водопостачання в «мертвий» не опалювальний сезон. 

Чому потрібно звернути увагу на бойлери непрямого нагріву води

Бойлер непрямого нагріву варто купити у Києві, Харкові, Одесі та ін. через наступні переваги його використання:

 1. Економія. Завдяки підключенню агрегату до системи опалення відбувається значне скорочення витрат на оплату електрики.
 2. Універсальність. Бойлер можна швидко переключити на інші альтернативні джерела тепла.
 3. Швидкість. Через рециркуляцію гаряча вода йде одразу після відкриття крана.
 4. Продуктивність. Даний показник у приладу набагато вищий, ніж у аналогів. До того ж експлуатаційні витрати на монтаж та обслуговування мінімальні.

Как подключить бойлер

Переваги та недоліки бойлерів із сухими та мокрими тенами

 • Перше, на що потрібно звернути увагу, що бойлери із сухими тенами довговічніші. Це зв’язано з тим, що нагріваючі елементи не мають контакту з водою. Нагрів водних мас проводиться за допомогою колби, в якій знаходиться один або два нагрівачі. Не маючи контактів із водяним середовищем, термін служби таких пристроїв у 1,5-2 рази більший. Електричні нагрівачі не піддаються корозії, немає додаткової хімічної реакції, що руйнує. Якщо Ви думаєте, що такі апарати мають лише плюси, то це не так. Можна згадати як недоліки – це: висока ціна на бойлери із сухим теном, більше споживання електричної енергії. У порівнянні з іншими видами цей показник перевищує у середньому на 20-30%. А ще дорогий ремонт та обслуговування. Аксесуари та запчастини для заміни також коштують недешево. Як правило, елементи, що вийшли з ладу – дефіцит на ринку опалювальної техніки. Практично завжди, потрібно купувати на замовлення, а це час очікування один – два тижні.
 • Водночас бойлери непрямого нагріву з мокрими тенами мають підвищений клас енергоекономічності, у них швидше відбувається нагрівання води, ціни на такі нагрівальні баки на 20-40% нижчі вартості своїх «сухих побратимів». Запчастини для ремонту коштують набагато дешевше. Просто обслуговуються та ремонтуються. В Україні завжди є повний асортимент, що оновлюється. У багатьох випадках вони підходять на моделі бойлерів інших марок та виробників. Але й про недоліки слід пам’ятати. Те, що електричний тен має постійний контакт з водою. Це позначається на руйнівних властивостях виробів. Згодом на нагрівачі утворюється великий шар накипу. Це збільшує споживання електричної енергії, зменшує термін експлуатації та суттєво погіршує теплопровідність, Навіть, маючи вбудований анод для зменшення таких наслідків, при постійній експлуатації неякісної води – це практично не ефективно. Перераховані фактори призводять до низької продуктивності, частішого обслуговування, чищення бойлера та видалення продуктів відкладення. Тому, середній термін життя баків непрямого нагріву з мокрими тенами завжди нижчий.

Бойлер косвенного нагрева для дома

Як вибрати необхідний бойлер для нагрівання гарячої води?

Існує кілька основних моментів, на яких варто зробити акцент при купівлі:

 • Об`єм. Бойлер непрямого нагріву варто купити, виходячи з кількості в квартирі, будинку користувачів гарячого водопостачання. Об’єму внутрішньої ємності на 200 літрів цілком достатньо для сім’ї з 4-5 осіб.
 • Матеріал внутрішньої частини. Місткість для рідини має бути сконструйована з антикорозійного металу. Однак бойлер непрямого нагріву з титану або сталі – «нержавійки» обійдеться за ціною трохи дорожчою за аналоги з емалі або склокераміки.
 • Час підігріву. Для 100-літрового агрегату в середньому потрібно близько 2:00 для нагрівання води з повністю холодною до 80-85 градусів.
 • Габарити. Купити в Україні бойлер непрямого нагріву потрібно виходячи з розміру приміщення, де пристрій монтуватиметься.
 • Спосіб встановлення та монтажу. У нашій країні популярніші вертикальні баки. Рідше використовують горизонтальні бойлери непрямого нагрівання води.
 • Деталі захисту. Комплектація апарату термостатом та клапаном-запобіжником допоможе уникнути перепаду внутрішнього тиску, перегріву водних мас.

Буферный бак - бойлер

Якісний бойлер непрямого нагріву підійде для приміщень, оснащених автономною системою обігріву у вигляді твердопаливних або інших котлів, а також сонячних колекторів. Завдяки монтажу такого механізму електромережа не перевантажена надмірною кількістю підключеного обладнання.

Залишилися ще питання: Який краще вибрати бойлер з сухим або мокрим теном? 

Пам’ятайте, який бойлер краще з сухим чи мокрим теном підійде вирішувати особисто Вам.

 

Бойлер модний для води – в нас в наявності завжди! 

 

Димарі з нержавіючої сталі – Який краще димохід для котла

 

© Україна, Котел в домі

Comments

 • ЕВГЕНИЙ Відповіcти

  На своём опыте говорю, что что лучше немного переплатить и купить бойлер с сухым тэном. У НИХ срок службы обычно у два раза больше, чем у водонагревателей с мокрым тэном

  at
 • Женя Відповіcти

  Большой выбор сейчас этих бойлеров – трудно сразу и разобраться

  at

Залишити відповідь

six + fourteen =